Aukce ukončena: na ochranu goril půjde dalších 50 tisíc

22. květen 2008

Malba Moji od Ivy Hüttnerové má svého nového majitele. Stejně tak ilustrace Kijivu s Mojou od Pavla Sivka a řada fotografií pražských goril od Khalila Baalbakiho. Dobročinná aukce ve prospěch goril byla dnes v 16 hodin ukončena.

Internetová aukce probíhala od 12. do 22. června na stránkách Aukro.cz. Během těchto 10 dní měli všichni příznivci goril možnost dražit umělecká díla a zároveň pomáhat gorilám.

"Výsledek aukce nás velmi potěšil. Díky obrovského zájmu o všechny dražené předměty se nám podařilo získat téměř 50 tisíc Kč, které poputují na sbírkové konto Odhalení ve prospěch ochrany goril nížinných žijících v Africe", říká autor projektu Miroslav Bobek.

Aukci ukončil příhoz na malbu gorilky Moji. Tento vklad se stal nejen posledním příhozem do dražby, ale zároveň se díky němu cena tohoto nejžádanějšího díla navýšila na 29 100 Kč. O malbu Moji bojovalo celkem 28 zájemců.

Ostatní dražené předměty se pohybovaly v nižších částkách, přesto nakonec všechny dosáhly několikatisícových položek. Ilustrace Kijivu s Mojou od Pavla Sivka byla vydražena za 4 550 Kč, a za fotografii Khalila Baalbakiho samice Kijivu s malou Mojou se podařilo utržit částku v hodnotě 4 050 Kč.

28 dražitelů se přetahovalo o nejfavorizovanější předmět aukce a stejně tak i o fotografii Richarda s Kambou od Khalila Baalbakiho. Další urputný boj byl sveden o třetí předmět v žebříčku nejlépe vydražených předmětů. Záběr Kijivu s Mojou dražilo 22 zájemců.

Souhrn - konečné hodnoty vydražených předmětů a počet dražitelů:
Malba Moji od Ivy Hüttnerové - 29 100 Kč (28 dražitelů)
Ilustrace goril od Pavla Sivka - 4 550 Kč (15 dražitelů)
Foto gorily Kijivu s Mojou - 4 050 Kč (22 dražitelů)
Foto Moji s bráškou Tatuem - 3 550 Kč (18 dražitelů)
Foto gorilího samce Richarda - 3 150 Kč (16 dražitelů)
Foto Richarda a Kamby - 3 001 Kč (28 dražitelů)
Foto nejmladší gorilky Tatu - 2 550 Kč (18 dražitelů)

Úspěšným dražitelům předá výtvarná díla patronka aukce Lucie Bílá, která se již dříve do projektu Odhalení zapojila. Namluvila CD gorilích pohádek Moja a páv, jehož přední stranu bookletu tvoří právě ona vítězná malbou od Ivy Hüttnerové.

Pokud jste se nestihli zapojit do dražby a rádi byste nějakým způsobem přispěli na ochranu goril ve volné přírodě, kupte si jeden či více gorilích dárků z pestré nabídky projektu Odhalení přes e-shop Radioservisu nebo přispějte vámi zvolenou částkou na konto Odhalení: č. ú.: 555 555 552/0800.

autor: Jana Jirátová
Spustit audio
Projekt Odhalení